07 kwietnia 2019 15:08 | Aktualności

Pola Nadziei na Pomorzu 2019

W niedzielę 7 kwietnia 2019 roku przy kościele w Tyłowie  można było spotkać uczniów naszej szkoły ubranych w żółte koszulki. Znak to, że wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu razem z opiekunami wzięli udział w akcji Pola Nadziei na Pomorzu. Celem akcji jest zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów, a także zwrócenie uwagi na ideę opieki hospicyjnej.

Pola Nadziei dedykowane są pacjentom hospicjów, ich zespołom i wolontariuszom. To wspaniała okazja do zamanifestowania wsparcia zarówno dla chorych, ich rodzin, a także lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, rehabilitantów, psychologów, którzy towarzyszą im każdego dnia. Symbolem akcji jest żonkil, będący symbolem nadziei na nowe życie”, wręczany przez kwestujących wolontariuszy osobom wrzucającym datki do skarbonek.

Dzięki wsparciu Wolontariuszy Puckie Hospicjum może zrealizować po raz kolejny akcję o tak dużym zasięgu i za tą współpracę bardzo dziękujemy Aleksandrze Budnik i Filipowi Kramp z kl. 5, Roksanie Wilżak, Roksanie Wyszeckiej i Michałowi Szymańskiemu z kl. 6 oraz uczniom kl. 8 Igorowi Ceynowa i Arturowi Fularczyk.

Pola Nadziei na Pomorzu 2019