Aktualności

06 kwietnia 2019 17:03 | Aktualności

XXI Przegląd Małych Form Teatralnych

    4 kwietnia w Domu Kultury w Sławoszynie odbył się XXI Przegląd Małych Form Teatralnych, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Krokowej. Na scenie zaprezentowało się 8 zespołów z 5 szkół Gminy Krokowa. Nie zabrakło oczywiście aktorów z Lubocina, którzy pokazali sztukę pod tytułem „Jô chcã bëc starkã”, wykonaną w całości w języku kaszubskim.

W jury zasiedli : pani Aleksandra Aftewicz – główny specjalista do spraw kultury i sportu w Krokowskim Centrum Kultury, pani Wioletta Majer – Szreder – pomysłodawczyni i organizatorka Otwartego Amatorskiego Turnieju Teatralno – Kabaretowego „Wieżowisko” w Gniewinie i pan Brunon Ceszke – główny inspektor do spraw kultury i rekreacji w Ośrodku Kultury, Turystyki i Sportu w Gminie Puck. Jurorzy mieli nie lada zadanie, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki. Wśród uczniów nagrodzonych za najciekawsze kreacje aktorskie znaleźli się: Julianna Białk, Karolina Chojnacka, Szymon Angel, Paweł Szymański, Michał Szymański, Sebastian Ceynowa i Marek Szczypior. Ponadto nasze przedstawienie znalazło się w gronie 4 najlepszych wystąpień i otrzymało nagrodę w postaci vouchera na bilety do kina w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.  

    Reżyserem i autorką scenariusza była pani Barbara Pawłowicz, o oprawę muzyczna zadbał pan Szymon Kamiński, w przygotowaniu scenografii pomagały pani Lucyna Kramp i pani Weronika Rambiert. Całemu aktorskiemu zespołowi gratulujemy wspaniałego występu!

Przeczytano: 187 razy. Wydrukuj|Do góry

XXI Przegląd Małych Form Teatralnych