09 maja 2019 16:08 | Aktualności

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego to ogólnopolska impreza o wieloletniej tradycji, której celem jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze oraz popularyzowanie jazdy rowerem.

Jak co roku nasza szkoła brała udział w  Gminnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Impreza odbyła się 8 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Krokowej.   Przybyły  4  drużyny trzy osobowe z klas 7-8 oraz 5 zespołów czteroosobowych z klas 5-6. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy policji  uczniowie rozwiązywali testy sprawdzające ich wiadomości a następnie musieli wykazać się umiejętnością jazdy rowerem po torze przeszkód. Za każde wykonane zadanie dostawali punkty. Zwycięską drużyną i indywidualnym zwycięzcą w całym turnieju został zespół, którego suma zajętych miejsc przez jego uczestników we wszystkich konkurencjach była najmniejsza.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6: Szymon Angel, Aleksandra Grygiel, Michał Szymański oraz Roksana Wolżak. W kategorii uczniów starszych szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8: Julianna Białk, Igor Ceynowa i Artur Fularczyk. Uczniowie starsi w punktacji ogólnej zdobyli II miejsce.  Grupa młodsza zdobyła I miejsce i tym samym w dniu 9 maja reprezentowała naszą gminę na eliminacjach powiatowych w Żelistrzewie, gdzie zajęła  II miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym