13 maja 2019 20:00 | Aktualności

Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską

10 maja w naszej szkole po raz jedenasty odbyło się spotkanie z Autorem. Tym razem naszym gościem był pani Izabella Klebańska – pisarka, autorka scenariuszy programów radiowych i telewizyjnych, dobranocek, bajek i piosenek. Spod jej pióra  wyszły  takie książki jak „Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami”, „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada”, Muzyczna zgraja”, „Jadzia” czy „Hej, zagrajcie siarczyście! Opowieść o Stanisławie Moniuszce”.

Na początku spotkania pani Izabella wręczyła nagrody laureatom szkolnego konkursu plastycznego, związanego z twórczością naszego gościa.

Uczniowie klas O-III w swoich pracach przedstawiali dżdżownicę Akoladę, natomiast uczniowie klas IV-VI Stanisława Moniuszkę.  A laureatami konkursu  zostali:

Grupa młodsza:

1 miejsce – Pola Labuda

2 miejsce – Magdalena Szymańska

3 miejsce – Nikola Leis

Grupa starsza:

1 miejsce – Filip Kramp

2 miejsce – Martyna Lieske

3 miejsce – Roksana Wyszecka

Pani Izabella zabrała naszych uczniów do świata muzyki. W przystępny i zabawny sposób opowiadała o nutach i instrumentach muzycznych. Czytała fragmenty swoich utworów, zagrała na skrzypcach, a przede wszystkim przybliżyła wszystkim sylwetkę Stanisława Moniuszki – twórcy polskiej opery. Zatańczyła nawet mazura, a partnerował jej Paweł Szymański. Nie zabrakło także rozdawania autografów. Spotkanie upłynęło w radosnej, sympatycznej atomosferze.   Bardzo dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Krokowej za pomoc w organizacji  tego spotkania i ufundowanie nagród w konkursie.

Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską