27 maja 2019 21:09 | Aktualności

V ŚWIĘTO SZKOŁY

16 maja 2014r. odbyła się uroczystość nadania naszej szkole imienia Jana Drzeżdżona. W tym roku obchodziliśmy piątą rocznicę tego ważnego dla nas wydarzenia. Obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy od Koncertu Pieśni Patriotycznych dla uczczenia ważnych majowych świąt państwowych. Usłyszeliśmy wiele pięknych piosenek wojskowych i patriotycznych w wykonaniu naszych uczniów.

O godzinie 9 rozpoczęły się główne obchody Święta Szkoły. Rozpoczęliśmy je od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu szkoły „Drzeżdżona stegną”. Następnie pani dyrektor Mirosława Roraff powitała uczniów, pracowników szkoły i gości, którzy odwiedzili naszą szkołę. A przybyli do nas: pani Urszula Drzeżdżon -  małżonka naszego patrona, pan Adam Śliwicki – Wójt Gminy Krokowa, pani Izabela Adamczyk – kierownik referatu oświaty i zdrowia, pani Barbara Kulwińska – dyrektor Centrum Usług Wspólnych, pan Tomasz Fopke – dyrektor Muzeum Piśmiennctwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie, pan Roman Drzeżdżon, pracownik tegoż muzeum,  pisarz, poeta i publicysta kaszubski, ksiądz Tadeusz Zięba – proboszcz parafii Tyłowo, pan Józef Bradtke – radny Gminy Krokowa i sołtys Lubocina, pani Halina Hennig – emerytowana nauczycielka, pani Gabriela Fularczyk i pani Mirosława Borchmann z Rady Szkoły i Rady Rodziców. Wspólnie obejrzeliśmy prezentację mutimedialną, przygotowaną przez panią Lucynę Kramp, a przedstawiającą drogę do nadania imienia i uroczystość jego nadania, oraz krótką relację filmową z tego wydarzenia. Następnie uczniowie szkolnego koła teatralnego przedstawili sztukę „Jô chcã bëc starkã”.

Po części artystycznej goście udali się na kawę, a uczniowe klas IV – VIII na warsztaty muzyczne, które poprowadził pan Roman Drzeżdżon.

Ostatnią częścią naszego święta było wręczenie nagród laureatom konkursu malowania na szkle podczas warsztatów kaszubskich w marcu. Zostali nimi:

klasy IV- VI:

I miejsce – Dawid Czuro

II miejsce – Julia Okuń

III miejsce – Aleksandra Budnik

klasy VII – VIII

I miejsce – Marek Szczypior

II miejsce – Sebastian Ceynowa

III miejsce – Grzegorz Formela

Nagrodzono także uczniów, którzy najaktywniej pracowali podczas muzycznych warsztatów: Karolinę Chojnacką, Roksanę Wilżak, Juliannę Białk, Pawła Szymańskiego, Macieja Ceynowa i Olafa Hinc. Nagrody wręczali pani Urszula Drzeżdżon, pan Roman Drzeżdżon i pani dyrektor Mirosława Roraff.

V ŚWIĘTO SZKOŁY