28 maja 2019 20:09 | Aktualności

Uczymy się udzielania pierwszej pomocy

„Ratujemy i Uczymy Ratować” – to program profilaktyczny stworzony przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach którego uczniowie klas 1-3 poznają elementarne zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami z zakresu podstawowych czynności ratujących życie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się czymś naturalnym.

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do realizacji programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”.   23 i 24 maja koordynatorki  programu pani Barbara Zimolzak i pani Alicja Jarmulewska  przeprowadziły zajęcia  w klasach I i III. Uczniowie zdobyli wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędną do prawidłowego działania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na zajęciach mali ratownicy uczyli się, jak wezwać pomoc w razie wypadku, ćwiczyli sprawdzanie przytomności osoby poszkodowanej, układali w pozycji bocznej ustalonej, poznali też zasady prawidłowego ucisku klatki piersiowej i właściwego wykonywania oddechów ratowniczych. Ćwiczenia prowadzone były w formie zabawy, a odpowiednie pomoce: podręczniki, filmy edukacyjne, fantomy  pozwoliły skutecznie przekazywać i przyswajać wiedzę.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci uczestniczyły w nich bardzo chętnie i aktywnie.

Uczymy się udzielania pierwszej pomocy