Aktualności

14 lipca 2019 16:40 | Aktualności

VI Rajd „Po drogach i bezdrożach Gminy Krokowa”

     W dniach 7 – 8 czerwca uczniowie z klasy VI i Jakub Białk z klasy VII dołączyli do drużyn harcerskich i innych grup, które swoje obozowiska rozstawili w Lubkowie. Pogoda dopisywała  i zapowiadała się niesamowita przygoda, gdyby nie skomplikowane rozłożenie jednego namiotu. Na szczęście druh Tadeusz z Choczewa nie pozwolił na to, aby zwyciężył namiot i wygrał.

     Po zapoznaniu się z innymi grupami zaczęły się konkurencje: kapilczka, szukanie bursztynów, rozpoznawanie smaków i inne. Po spacerze nad Jezioro Żarnowieckie zapłonęło ognisko, a przy nim było pełno zabaw aż do późnej nocy.

     Ranek powitał nas ostrym słońcem, a przed nami rejs żaglówką po jeziorze i szykował się długi rajd. W Nadolu czekał na nas pyszny obiad w restauracji Nadolanka. Po posiłku - w drogę, ale raptem doszliśmy do Brzyna, a niebo zaciągnęło się czarnym chmurami i ryknęły pioruny.

Co robić? Kiedy pogoda trochę się uspokoiła, to ruszyliśmy w dalszą drogę. W butach chlapała woda, a niektórych kurtki przeciwdeszczowe leżały sobie spokojnie w bagażach.

Efekt – pęchęrze na nogach i zalanych kilka telefonów.

     W sobotę pod wieczór, kiedy wszystkie drużyny dotarły do Lubkowa, odbyło się wręczenie Pucharu Przewodniczącego Rady Gminy Krokowa – wygrała go drużyna z Pucka.

Ale my bawiliśmy się wyjątkowo!

Przeczytano: 96 razy. Wydrukuj|Do góry

VI Rajd „Po drogach i bezdrożach Gminy Krokowa”