09 października 2019 21:11 | Aktualności

Olimpiada w Wierzchucinie

27 września nasze przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej organizowanej w Szkole Podstawowej w Wierzchucinie. W zawodach udział wzięło sześć przedszkoli, wystawiając swoje ośmioosobowe drużyny.

Zabawę rozpoczęto od oficjalnego otwarcia i przemarszu wszystkich grup ze swoimi opiekunami. Jak na zawody sportowe przystało nie obyło się bez solidnej rozgrzewki. Na szczęście pogoda i dobre humory dopisały. Dzieciaki rywalizowały ze sobą w sześciu konkurencjach sprawnościowych. Najważniejsze były czas, precyzja oraz celność. Stworzono również tor przeszkód dla dzieci nie biorących udziału w zawodach. Nikt nie mógł narzekać na nudę.

Celem tego wydarzenia było zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej, kształtowanie umiejętności współdziałania i komunikowania się w grupie, wzbogacenie przeżyć poprzez współzawodnictwo z dziećmi z innych przedszkoli, z zachowaniem zasad fair-play. W skład naszej sportowej drużyny wchodzili:

Maria Białk

Adam Bielawa

Natalia Budnik

Mikołaj Kamiński

Maja Krzynowek

Hubert Gerszewski

Igor Okuń

Maksymilian Ceynowa

Maluchy w nagrodę dostały pamiątkowy puchar wręczony przez Pana Wójta Adama Śliwickiego i z uśmiechem na twarzach wróciły do domu.

Olimpiada maluchów w Wierzchucinie