14 października 2019 13:38 | Aktualności

Robimy sałatkę owocową

Czwartek 03 października 2019r. – był pysznym, owocowym dniem w grupie przedszkolnej. Dzieci o owocach wiedzą bardzo dużo, ponieważ już rok temu zdobyły sporo wiedzy na ten temat. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne jest jedzenie owoców – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm, zwłaszcza teraz w okresie jesiennym. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Robienie sałatki owocowej było wielką frajdą i zabawą. Panie z kuchni wyposażyły dzieci bardzo solidnie, użyczyły fartuszków, desek i małych nożyków. Po wcześniejszym umyciu owoców i rąk dzieci zabrały się do pracy, a samodzielnie zrobiona sałatka wszystkim smakowała wyśmienicie.

Sałatka owocowa