Aktualności

16 października 2019 18:57 | Aktualności

Wycieczka do Władysławowa

15 października uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani dyrektor oraz swoich wychowawców wybrali się na całodniową wycieczkę do Władysławowa.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Błękitnej Szkole, która prowadzi szeroko pojętą edukację ekologiczną w oparciu o przyrodnicze i kulturowe walory Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zatytułowanych "Pająki, sowy, nietoperze...od dziś legendom nie wierzę"Celem warsztatów było zwrócenie naszej uwagi na wybrane gatunki zwierząt, które często są owiane tajemnicą, przed którymi czasami odczuwamy lęk albo darzymy je niechęcią. Zazwyczaj są to zwierzęta mniej znane i prowadzące nocny tryb życia. Dzieci z uwagą słuchały ciekawostek na temat życia nietoperzy i bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.

Kolejnym punktem wyjazdu było obejrzenie wystawy multimedialnej "Praca Rybaka: jak, gdzie, czym?", która w niezwykle ciekawy i interaktywny sposób przedstawiła problematykę pracy rybaka. Uczniowie dowiedzieli się wszystkiego co związane z tradycyjnym kaszubskim zawodem: poczynając od zagadnień związanych z budową kutra i łodzi rybackich, przez techniki połowów i rodzaje sieci, pracę rybaka na morzu. Dzieci mogły wcielić się w rolę szypra podczas kierowania kutrem rybackim na multimedialnym symulatorze. Wystawa w niezwykle ciekawy sposób przedstawiła jeden z najstarszych zawodów na stałe wpisanych w kulturę i tradycję regionu Kaszub Północnych jakim jest zawód rybaka.

Na zakończenie wyjazdu uczniowie wraz z nauczcielami odwierdzili Panią Urszulę Drzeżdżon – żonę patrona naszej szkoły Jana Drzeżdżona. Pani Urszula opowiadziała kilka ciekawych historii i ciekawostek z życia naszego patrona oraz pokazała kilka pamiątkowych zdjęć. Gospodyni pokazała nam również gabinet, w którym Jan Drzeżdżon tworzył swoje książki i pianino, na którym grywał. Po tej interesującej lekcji historii dzieci posiliły się cukierkami przygotowanymi przez panią Urszulę oraz pysznymi ciastami. Po zrobieniu kilku pamiątkowych zdjęć i z pełnymi brzuchami dzieci wróciły do domów.

 

Przeczytano: 106 razy. Wydrukuj|Do góry

Wycieczka do Władysławowa