17 października 2019 20:22 | Aktualności

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Trzydzieści uciśnięć, dwa wdechy! Uczniowie i strażacy kolejny raz bili „życiowy” rekord.

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.   Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w nim od samego początku. Próba bicia Rekordu jest świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych.    Punktualnie  o godzinie 12.00 uczniowie wraz ze strażakami rozpoczęli resuscytacje – 2 wdechy ratownicze i 30 uciśnięć klatki piersiowej na 4 fantomach podarowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Uczniowie naszej szkoły świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, gdyż w ubiegłych latach byli przeszkoleni przez nauczycieli w ramach realizowanego w szkole Programu Edukacyjnego WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”.                                                               Strażakom bardzo dziękujemy za wsparcie i upominki.

Pamiętajmy, że 30 ucisków i 2 wdechy mogą uratować życie!!!

Trzydzieści uciśnięć

Filmy: