24 października 2019 20:40 | Aktualności

Konkurs Czytania w Języku Kaszubskim

Dnia 21.10.2019r. W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wierzchucinie odbył się III Konkurs Poprawnego Czytania w Języku Kaszubskim „Królewiónko”. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa w Wierzchucinie oraz ZKP Wierzchucino.

Uczniowie z klasy I, II i IV naszej szkoły czytali bajki Alojzego Nagla tj. „Jak Grzemia spik sprowôdzô” - czytała Milena Budnik z klasy I. W swojej kategorii wiekowej Milena zajęłą II miejsce. „Zarzekłé kamë” - czytał Bartek Bielawa uczeń klasy IV i otrzymał I miejsce. Wyróżnienia otrzymały Wiktoria Stasiulewicz (kl. IV) za bajkę „Bòrówc” oraz Oliwia Szczypior (kl. II) za bajkę „Dzywné karno piesni i hułca”.

Celem konkursu była integracja uczniów oraz rozbudzanie pasji do czytania w języku kaszubskim, a także podniesienie rangi tego języka. Wszyskim laureatom serdecznie gratulujemy.

Kaszubskie czytanie