27 października 2019 19:41 | Aktualności

Ślubujemy

25 października uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie. W tym roku do pasowania na ucznia przystąpiło 10-ro dzieci. Od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, przepiękna dekoracja – wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy I wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Z pomocą uczniów klasy IV bohaterowie tego dnia zaprezentowali swoje umiejętności. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość dobrego zachowania, pięknie zaśpiewane piosenki, recytowane wierszyki, wypity kwaśny sok z cytryny był dowodem, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej. Dzieci umiliły uroczystość wspaniałym występem artystycznym, który zachwycił wszystkich zebranych. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Mirosława Roraff dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych i wręczając legitymację szkolną i pamiątkowy dyplom. Każdy pierwszak otrzymał pluszową sówkę od Rodziców, upominek od kolegów z klasy II. Na zakończenie oficjalnej części wykonano pamiątkowe zdjęcia, następnie wszyscy udali się na poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Pierwszak – jak to dumnie brzmi!

Pasowanie pierwszej klasy