12 listopada 2019 21:34 | Aktualności

„Naród , który nie szanuje swej przeszłości,

nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

i nie ma prawa do przyszlości.”

(Józef Piłsudski)

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Uczniowie naszej szkoły także pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju i pragną uroczyście obchodzić Święto Niepodległości. Z tej okazji nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji „Niepodległa do hymnu” i 8 listopada 2019 roku uczniowie i nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Włączyliśmy się także w przemarsz z udziałem orkiestry strażackiej pod krokowski kościół, gdzie przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem ku czci ofiar ludobójstwa w Piaśnicy. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. kadm. Włodzimierza Steyera w Krokowej przedstawili wzruszający montaż słowno – muzyczny. O godzinie 12 wspólnie odśpiewano pieśń patriotyczą „Rota” po czym odbyła się msza święta. W naszej szkole z okazji Święta Niepodległości w dniu 12 listopada obejrzeliśmy patriotyczne przedstawienie przygotowane przez uczniów klas I, II i IV. Uczestnicy akademii przedstawili historię powstania wolnej Polski, śpiewali piosenki i recytowali wiersze o tematyce patriotycznej.