02 stycznia 2020 15:21 | Aktualności

Jasełka 2019

Poprzez ciszy mgłę
z dala słychać śpiew,
dziś we wszystkich z nas,
Bóg narodzi się”

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od wigilii klasowych, kiedy to uczniowie spędzili czas ze swoimi wychowawcami, zajadając się świątecznymi przysmakami, wymieniając się prezentami, śpiewając kolędy. Było gwarno, wesoło i radośnie zwłaszcza w zerówce podczas rozpakowywania dużego worka z prezentami. Również w innych klasach gwiazdor okazał się bardzo hojny. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. 20 grudnia 2019 roku nasi szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Cieszymy się ogromnie, że w tak wyjątkowym momencie byli z nami rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Jasełka 2019