30 września 2014 06:46

Szkolny teatr w Wejherowie

27 września 2014 r. to dzień, który wielu uczniom utkwi w pamięci, jako dzień udanego udziału w obchodach X edycji  Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego.

Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali fragment przedstawienia „Kaszëbsczi szermecel” podczas inauguracji rozstrzygnięcia XV Konkursu Prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie.

Zanim goście obejrzeli sztukę opracowaną na podstawie „Krainy Patalonków” Jana Drzeżdżona, to wysłuchali  pięknego wykonania hymnu szkolnego.

Nasze teatralne zmagania podobały się bardzo publiczności, o czym świadczyły wybuchy śmiechu  i gromkie brawa na koniec. Dzieci do szkoły wróciły zadowolone i ze słodkim upominkiem w ręku.

Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do tego występu oraz pani Lucynie Kramp oraz Barbarze Zimolzak za świetną współpracę.

Szkolny teatr w Wejherowie 27. 09.2014