19 maja 2011 22:29

KARTA ROWEROWA

Wiele dzieci posiada rowery i chętnie z nich korzysta. Aby jednak dziecko mogło bezpiecznie poruszać się po drodze musi nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności, co poświadczane jest wydaniem karty rowerowej. Dzieci po osiągnięciu wieku 10 lat mogą ubiegać się o to pierwsze w życiu "prawo jazdy". Posiadacz karty rowerowej staje się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

W bieżącym roku szkolnym o kartę rowerową ubiegało się 13 uczniów. Sprawdzenia kwalifikacji osób ubiegających się o kartę rowerową dokonała komisja w składzie: p. Lucyna Kramp, p. Agnieszka Rambiert, p. Barbara Zimolzak. Sprawdzian składał się z części teoretycznej dotycząca przepisów ruchu drogowego oraz części sprawdzającej umiejętności praktyczne. Wszyscy uczniowie którzy ubiegali się kartę rowerową pomyślnie ukońcyli sprawdzian.

Gratulujemy i młodym rowerzystom życzymy bezpiecznej i szerokiej drogi!!!