26 maja 2011 20:23

DZIEŃ MATKI W NASZEJ SZKOLE

„Matka jest ciepłem, jest pokarmem,

Matka jest pełnym błogości stanem zadowolenia i bezpieczeństwa(…).

Nic nie musisz robić, aby być kochanym

Miłość matki nie jest obwarowana żadnym warunkiem (…).

Nie trzeba jej zdobywać, nie trzeba na nią zasługiwać".

Erich Fromm

26 maja wszystkie dzieci zarówno te malutkie jak i te całkiem dorosłe składają życzenia swoim mamom, dają im kwiaty i prezenty. Święto Matki zaczęto obchodzić w Polsce po raz pierwszy w 1923 roku. Dzień ustalono po to, aby ludzie uświadomili sobie jak ważna jest rola matki w życiu każdego człowieka.

Dzień Matki w naszej szkole odbył się 26 maja. Na tę uroczystość zaproszono wszystkie mamy, które uważnie obejrzały program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy szóstej pod kierunkiem wychowawczyni  p. Lucyny Kramp.  Uczniowie zaprezentowali  poruszający serca  program słowno-muzyczny. Nie jednej mamie zakręciła się łza w oku gdy uczennica Katarzyna Szymikowska śpiewała piosenkę Violetty Villas „List do matki”.

Później uczniowie klas: ,,0’’, I , II i III  przedstawili wiersze i piosenki. Wszystkie mamy były zachwycone występami swoich dzieci.

Uczniowie złożyli swoim mamusiom życzenia oraz wręczyli upominki, które przygotowali wcześniej. Nie zabrakło również pocałunków oraz łez wzruszenia. Na zakończenie dzieci zaprosiły swoje mamy na pyszny poczęstunek. Mamy były zachwycone.