04 czerwca 2011 22:50

PIESZY RAJD

26 maja Dzień Mamy. Święto bardzo wzniosłe i radosne. Dla uczniów z klasy III i IV to również test sprawnościowy. Zaraz po uroczystej akademii dzieci wybrały się na pieszy rajd czarnym szlakiem wokół Jeziora Dobrego do Diabelskiego Kamienia i Bożej Stopki mieszczących się niedaleko Połchówka, a wracaliśmy przez Świecino.

Po dotarciu na miejsce najpierw rozpaliliśmy ognisko, żeby zaspokoić głód. Kiełbaski były pyszne! Następnie odnaleźliśmy Diabelski Kamień i przeczytaliśmy sobie legendę właśnie o tym głazie. Potem odszukaliśmy ślady pazurów pùrtka.

Pogoda nam dopisywała. Dla niektórych dziesięciokilometrowa trasa nie sprawiła większej trudności i po powrocie do domu chłopcy poszli grać w piłkę, ale dla drugich ten rajd był takim wyzwaniem, że następnego dnia nie znaleźli tyle siły, by przyjść do szkoły.

Mamy nadzieję, że to nie był nasz ostatni pieszy rajd i na kolejną trasę wybierze się z nami jeszcze więcej uczniów.