09 czerwca 2011 18:39

PARK DINOZAURÓW W ŁEBIE

1 czerwwca 2011 uczniowie klas 0-3 naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Łebie. To miejsce jest jakby scenografią do filmu Stevena Spielberga "JURASSIC PARK". Sceny pełne grozy i przerażenia przeplatają się tam z tęsknotą obcowania z praprzodkami wszystkich żyjących obecnie zwierząt z dziejów naszej planety. Niemal każdy marzyłby choć raz zobaczyć z bliska te fascynujące olbrzymy. Stało się to możliwe dzięki ich kopiom, tak wiernym, że w trakcie zwiedzania emocje często wymykały się spod kontroli. Podczas spaceru ścieżkami, mostami i kładkami poprzez trzciny obcowaliśmy z blisko 100 gadami, a wśród nich dwa kolosy Seismosaurus mający 45 metrów długości i jedyny w Polsce Brachiosaurus z wysokością 13 metrów. Namacalnie i wszystkimi zmysłami czuliśmy klimat tamtych okresów w dziejach Ziemi.

Fani motoryzacji mogli pojeździć pojazdami  Flinstonów. Nie zabrakło również atrakcyjnych placów zabaw utrzymanych w charakterze nawiązującym do er z życia Dinozaurów.  Najmłodsi archeolodzy metodą odkrywkową odnajdywali szkielety dinozaurów.  Miłośnicy przepraw i wspinaczek zdobywali linaria i mini ścianki.

Po długim spacerze  z wielkim apetytem  posililiśmy się pysznym obiadem i lodami. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, pełni wrażeń z  ciekawymi pamiątkami, które będą przypominały tak ciekawie spędzony Dzień Dziecka.