29 września 2011 20:53

TEATR LALKOWY W LUBOCINIE

Dnia 28 września gościliśmy w naszej szkole aktora teatru „ Klapa, czyli koperek i kminek” z Gdańska, pana Eugeniusza Sienkiewicza.   Pan Eugeniusz przybył do nas, aby zaprezentować nam różne rodzaje lalek występujące w teatrze kukiełkowym. Wiemy już zatem jak wygląda pacynka czy marionetka, znamy różnice pomiędzy jawajką a kukiełką, dowiedzieliśmy się jak działają owe lalki i  że wcale nie jest łatwo grać marionetką

Pokaz lalek był dla wszystkich wspaniałym  przeżyciem, ponieważ prowadzony był z niezwykłym poczuciem humoru, a pan Eugeniusz potrafił swoim opowiadaniem zainteresować wszystkie dzieci – od zerówki po szóstoklasistów.  Kichaliśmy razem  z pacynką – Gąbczastym Gustawem,  podziwialiśmy Smokozaura i Babę Jagę. Magda Minga wykazała się niezwykłym talentem aktorskim, partnerując panu Eugeniuszowi w krótkiej scence, pt: Mąż i żona, wywołując  ogromne salwy śmiechu na sali. Bartosz Blaszke natomiast odtańczył ogniste tango z Panną Niną – piękną nadmarionetką.

Było to naprawdę niezwykłe spotkanie z teatrem lalek!