06 października 2011 20:28

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I

Będę starał się być dobrym i uczciwym.

Będę strzegł honoru i dobrego imienia Szkoły.

Będę szanował swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców.

Będę uczył się tego co piękne. Będę kochał swoją Ojczyznę.

Te  słowa przysięgi padły z ust dzieci z klasy I podczas uroczystości pasowania ich na uczniów naszej szkoły. Najpierw wysłuchaliśmy pięknej akademii w wykonaniu pierwszaków, wspomaganych przez uczennice klasy V – Laurę Dominik i Weronikę Szymikowską. Potem nastąpiło ślubowanie, a następnie pełniąca obowiązki dyrektora szkoły, pani Alicja Jarmulewska, uroczyście pasowała pierwszaków na uczniów naszej szkoły, uderzając ich lekko po ramieniu ogromnym ołówkiem i wypowiadając słowa:

Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Lubocinie.

Pani Alicja wręczyła dzieciom ich pierwszy ważny dokument – legitymację szkolną, oraz pamiątkowe dyplomy. Wychowawca klasy I, pani Barbara Zimolzak, również miała dla swoich uczniów miłą niespodziankę – piękną  maskotkę – Sówkę Mądrą Główkę oraz rożki obfitości pełne słodkości. Ale to nie był jeszcze koniec niespodzianek – również klasa II miała dla swoich młodszych kolegów upominki. Po akademii pierwszaki spotkały się ze swoim wychowawcą i rodzicami w swojej klasie, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.