16 października 2011 20:07

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

"Edukacja jest droższa od złota.”

(Przysłowie arabskie)

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ to święto państwowe ustanowione w Polsce 27 kwietnia 1972 roku. Upamiętnia rocznicę powstania KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 roku.

Święto edukacji  jest w naszej szkole zawsze obchodzone bardzo uroczyście. Najpierw pani Alicja Jarmulewska przywitała wszystkich przybyłych do naszej szkoły gości – nauczycieli, pracowników szkoły, emerytów oraz przedstawiciela Urzędu Gminy Krokowa, panią Izabelę Adamczyk. Pani Izabela najpierw przeczytała życzenia od Wójta i Rady Gminy Krokowa dla wszystkich pracowników szkoły i uczniów. Następnie wręczyła nagrodę Wójta pani Barbarze Pawłowicz za szczególne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze.

Chwilę później wysłuchaliśmy uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy IV, wspartych przez Magdę Wika, Paulinę Poerling i Julię Kupską z klasy VI, pod kierunkiem pani  Lucyny Kramp. Uczniowie przedstawili nam krótkie, wesołe scenki ilustrujące życie szkoły, a potem ujawnili swoje talenty wokalne w krótkim recitalu piosenek o szkole.