29 października 2011 21:54

WRÓBELEK ELEMELEK

28 października do naszej szkoły ponownie zawitał pan Eugeniusz Sienkiewicz z teatru "Klapa czyli koperek i kminek. Tym razem nie był sam, lecz przyjechał ze swoją koleżanką, panią Ewą Zbikowską. Aktorzy zaprezentowali nam przedstawienie profilaktyczne pod tytułem „Wróbelek Elemelek”. A historia była taka…: Pan Eugeniusz znalazł na schodach naszej szkoły rannego wróbelka, który miał zagrać dla nas… niestety złamane skrzydełko uniemożliwiło mu to, więc pan Eugeniusz musiał go zastąpić. W trakcie występu dowiedzieliśmy się, jak zachowywać się na przejściu dla pieszych ze światłami i gdzie można bezpiecznie pływać. Uczeń klasy II, Jakub Angel wcielił się w rolę dzielnego kapitana, który pomógł Elemelkowi i jego narzeczonej Esmeraldzie w opresji. Wróbelek Elemelek zachęcał nas również do pilnej nauki alfabetu, w czym pomogli mu nasi uczniowie: Dawid Ceynowa i Dawid Gaffke. Przestrzegał również przed zabawą z ogniem. Sam na własnej skórze przekonał się czym taka zabawa może się skończyć i musiał szukać pomocy u bardzo głuchej aptekarki. Aktorzy zachęcali również dzieci do dokarmiania zwierząt podczas zimy.

Przedstawienie było bardzo ciekawe, a historia, którą  pokazali aktorzy opowiedziana została z dużym poczuciem humoru, wywołując salwy śmiechy u młodszych i szerokie uśmiechy na twarzach  u starszych uczniów.