13 listopada 2011 22:38

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

93 lata temu, 11 listopada 1918 roku, zrealizowało się marzenie naszych przodków. Po 123 latach podziałów, niewoli i niebytu Polska powróciła na mapę Europy. Odzyskaliśmy długo wyczekiwany dom.  W walce o ten cel wielu naszych rodaków zapłaciło najwyższą cenę.

W dniu 93 rocznicy tamtych wydarzeń cieszmy się, że żyjemy   w wolnym kraju. Bądźmy wdzięczni wszystkim, którym zawdzięczamy wolność  i niepodległość. Aby uczcić ich pamięć  i przypomnieć o tych jakże ważnych dla naszej ojczyzny wydarzeniach, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem : „Znów niepodległa”. Przygotowali ją uczniowie klasy VI.  W naszych szkolnych murach zabrzmiały najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne, takie jak: Warszawianka, Przybyli ułani pod okienko, Polskie kwiaty, Rozkwitały pąki białych róż, Rota czy I brygada. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.