01 grudnia 2011 21:50

Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście

W środę 30 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Z tej okazji odbyły się dwie zabawy. Na początek bawiła się młodsza grupa naszych uczniów.  Ponieważ Andrzejki to przede wszystkim czas wróżb, każda klasa w swojej sali lekcyjnej wróżyła sobie, co też ich spotka w niedalekiej przyszłości. Następnie odbyła się wspólna dyskoteka, podczas której wszyscy świetnie się bawili i pokazali swoje wyśmienite umiejętności taneczne! Nieodłączną częścią wszystkich zabaw jest taniec z krzesłami, który i tym razem dostarczył wszystkim wielu emocji. Niemniej ciekawą zabawą okazało się „wychodzenie butów za próg”, czyli wróżba polegająca na przestawianiu butów z lewej nogi z jednego krańca pokoju na drugi. Panna lub kawaler, którego bucik pierwszy dotknie czubkiem progu, najszybciej wyjdzie za mąż lub ożeni się. Tymi szczęśliwcami okazali się: Przemek Bank i Ola Grön z klasy III,  Michał Borchmann z klasy II oraz Karina Gaffke z klasy I.

Natomiast o godzinie 12 zabawę rozpoczęły starsze klasy. Podobnie jak młodsze dzieci, starszaki zaczęły od wróżenia. Każdy chciał dowiedzieć się,  co go czeka w przyszłości , na przykład jak będzie miała na imię przyszła druga połowa czy  kim będzie w przyszłości…  A wróżb było wiele… Zaś kiedy już wszyscy poznali swoją przyszłość, rozpoczęła się dyskoteka. Każdy miał okazję, żeby się dobrze wyszaleć przed nadchodzącym adwentem.