25 stycznia 2012 16:09

"OWCE W SIECI"

„Owce w sieci”, czyli rysunkowa lekcja bezpieczeństwa

24 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć kreskówki edukacyjne „Owce w sieci”, które poświęcone są bezpieczeństwu najmłodszych internautów. Akcja bajek rozgrywa się w górach, na hali, gdzie możemy zobaczyć perypetie mądrego bacy, naiwnego Jaśka, dzielnego gajowego, niewinnych owiec i baranów oraz złych wilków. Baca, gajowy i owce głosem znanego aktora - Andrzeja Grabowskiego w przystępny sposób wyjaśniły dzieciom, jak uniknąć zagrożeń  w Internecie. Dzięki tym bajkom uczniowie dowiedzieli się między innymi, że nie należy zamieszczać w sieci swoich zdjęć, nie wolno rozmawiać z nieznajomymi ani nie podawać im swoich danych osobowych czy adresu oraz że należy unikać łańcuszków szczęścia.
Natomiast po  obejrzeniu przygód owiec i baranów nasi uczniowie mieli okazję zrobić sobie zdjęcie jako wierni kibice polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Chłopcy w szalikach, dziewczyny z pomponami, ach co to był za widok…