16 maja 2012 20:30

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MELANIĄ KAPELUSZ

10 maja w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie z panią Melanią Kapelusz, autorką książek dla dzieci. Wizyta pani Melanii rozpoczęła się od miłego akcentu – rozdania nagród uczestnikom konkursu plastycznego poświęconego twórczości naszego gościa. Nasi uczniowie jak zwykle wykonali ciekawe i piękne prace, a trzy pierwsze miejsca w konkursie zajęły:

I miejsce – Paulina Poerling (VI)

II miejsce – Agnieszka Budnik (VI)

III miejsce – Magdalena Minga (V)

Laureatki konkursu otrzymały w nagrodę dyplom, książkę autorstwa pani Melanii oraz słodką niespodziankę. Pozostali uczestnicy konkursu także nie wyszli ze spotkania z pustymi rękami – każdy z nich dostał dyplom i czekoladę, a byli to: Aleksandra Grygiel (0), Kamil Roeske (I), Karina Gaffke (I), Adrianna Ceynowa    (IV), Weronika Lieske (IV), Martyna Bank (V), Julia Grygiel (VI), Kamila Browarczyk (VI) oraz Magdalena Wika (VI).

Po rozdaniu nagród pani Melania opowiadała nam o swojej pracy pisarskiej. Przedstawiła nam swoje książki, czytając jej fragmenty. Usłyszeliśmy między innymi opowiadanie o Pręgowanej, która chciała zrobić przyjęcie dla znajomych Kotów. Poznaliśmy Krasnoludki, który przeżywają różne ciekawe przygody na kartach książki pani Melanii. Okazało się nawet, że kilkoro naszych uczniów widziało Krasnoludki na własne oczy.

Następną częścią spotkania były pytania naszych uczniów. Pani Melania Kapelusz odpowiedziała na kilkanaście ciekawych pytań. Dzieci między innymi interesowało, o czym będzie jej następna książka i  jakie książki czytała w dzieciństwie. W ostatniej fazie naszego spotkania pani Melania składała wszystkim zainteresowanym autografy.

Było nam niezmiernie miło gościć w naszych szkolnych murach tak sympatycznego gościa.