17 czerwca 2012 21:32

WYCIECZKA DO PRZYWIDZA

W dniach 26 maja i 16 czerwca uczniowie naszej szkoły, uczący się języka kaszubskiego, pojechali na wycieczkę do Przywidza. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach, podczas których uczyli się piaskowania szkła. Każdy uczestnik zaprojektował własną szklankę, która została później wypiaskowana. Nasi wycieczkowicze poznali również ciekawą historię o tym, jak powstało mydło na Kaszubach.  Mieli także okazję własnoręcznie wytworzyć takie mydło i zabrać je do domu na pamiątkę. Niewątpliwą atrakcją na naszych uczniów były biegi na orientację.

Czas spędzony w Przywidzu z pewnością zostanie w pamięci wszystkim uczestnikom tej wspaniałej wyprawy.  Być może zechcą tam powrócić zimą, aby poszaleć na nartach. Do zobaczenia, Wielka Przygodo!!!

Mirosława Roraff