27 czerwca 2012 22:44

Ratujemy i uczymy ratować

Nasza szkoła od trzech lat bierze udział w ogólnopolskim programie "Ratujemy i uczymy ratować" opracowanym z inicjatywy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obejmuje on naukę elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej w klasach I - III . Z naszej szkoły certyfikaty kursu "Ratujemy i uczymy ratować" uzyskały Panie Barbara Zimolzak i Alicja Jarmulewska.

W czerwcu przeprowadzone zostały zajęcia  w klasach I – III. Uczniowie otrzymali podręczniki do nauki pierwszej pomocy. W czasie zajęć dzieci uczyły się dbać o bezpieczeństwo, wołać o pomoc, sprawdzać przytomność i oddech oraz układać poszkodowanego w pozycji bocznej. Na manekinach Mini Ania uczniowie ćwiczyli oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej, czyli resuscytację krążeniowo - oddechową.

Nasi mali ratownicy z wielkim zaangażowaniem uczyli się pomagać ratować życie. Zdali egzamin na "szóstkę" i otrzymali Certyfikaty ukończenia Kursu Pierwszej Pomocy.