28 czerwca 2012 23:49

Uroczystość otwarcia boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw w Lubocinie

25 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej w Lubocinie gościło wielu znamienitych osobistości wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Krokowa Henryk Doering z wicewójtem Jarosławem Białkiem, Marek Krzebietke wiceprzewodniczący Rady Gminy Krokowa, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu pani Izabela Adamczyk, Piotr Ciskowski główny specjalista do spraw projektów, Janusz Klimczuk – dyrektor MOSiR w Pucku, dyrektorzy szkół podstawowych z terenu Gminy Krokowa, Grażyna Bradtke – radna oraz ksiądz proboszcz parafii w Tyłowie Tadeusz Zięba. Z wielką radością ugościliśmy również Szymona Dobrzyńskiego dyrektora Departamentu Marketingu i Komunikacji PGNiG SA, Joannę Sobkowicz – Skurczyńską z Pomorskiego Oddziału Obrotem Gazu przy PGNiG SA oraz Jacka Słowakiewicza kierownika Kopalni Nafty i Gazu w Żarnowcu.  Poza tym naszą szkołę odwiedziło sporo tatusiów, ponieważ uroczystość otwarcia boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw połączyliśmy z obchodami Dnia Ojca.

Aura nie dopisywała, dlatego cała akademia odbyła się w szkole. Najpierw dyrektor szkoły Mirosława Roraff powitała wszystkich i wręczyła kwiaty na ręce Wójta Gminy Krokowa i przedstawicieli firmy PGNiG. Następnie głos zabrali goście               i krótko przedstawli historię, jak zrodził się pomysł budowy boiska i placu zabaw.

Po części oficjalnej główną rolę odegrali uczniowie, prezentując rozrywkową wersję olimpiady sportowej. Widowisko było wesołe i barwne. Przyczyniły się do tego atrakcyjne chilliderki ze starszych klas, pierwszoklasistki śpiewające „Piłka Oli”  i gwiazda dnia „Maryla Rodowicz” z piosenką „Futbol” oraz duże poczucie humoru sportowych komentatorów. Maluchy zadbały również o  tatusiów, deklamowały wiersze i śpiewały piosenki, a wszystko na sportowo, bo w każdym z nas drzemie mały duch sprotowca, któremu przyświeca motto Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego „W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka. Rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój”.

Po akademii nastąpił najważniejszy punkt dnia czyli przecięcie wstęgi na boisku i placu zabaw, a ksiądz proboszcz Tadeusz Zięba zadbał o przychylność opatrzności i poświęcił oba obiekty. Rzuty karne i chwila na huśtawce uwieńczyły całą uroczystość. Nawet dorośli czuli się swobonie na placu zabaw dla najmłodszych. Później był czas na słodki tort w kształcie boiska, a na uczniów czekały upominki zasponsorowane przez firmę PGNiG.

Ani się obejrzeliśmy, a goście już żegnali się z nami i opuszczali naszą szkołę, myślę, że jeszcze do nas powrócą, może zagrać historyczny mecz i sprawdzić swoich sił na naszym szkolnym boisku.