23 października 2012 21:40

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I

19 października odbyła się uroczystość  pasowania na uczniów naszej szkoły pierwszoklasistów. Zebrani rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy ze szkoły obejrzeli program artystyczny w wykonaniu bohaterów tego dnia, wspomaganych przez Anię Paszka i Amelię Ceynowa z klasy IV.  Mogliśmy obejrzeć między innymi ciekawą scenkę historyczną przedstawiającą pasowanie na rycerza. Kontynuując tę starą i piękną tradycję Karina Galińska, Kuba Białk, Kuba Koszałka, Dawid Ceynowa, Sebastian Ceynowa oraz Marek Szczypior wypowiedzieli takie oto słowa przysięgi:

Ślubuję uroczyście!

Będę się starał być dobrym i uczciwym.

Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły.

Będę się uczył tego co dobre i kochał Ojczyznę.

Następnie pani dyrektor Mirosława Roraff dokonała uroczystego aktu pasowania słowami: Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Lubocinie. Następnie pierwszoklasiści zostali zasypani upominkami od starszych kolegów z klasy II i rodziców, po czym udali się na słodki poczęstunek.