22 października 2012 21:43

DZIEŃ PAPIESKI

"Rodzina jest pierwszą i podstawową szkołą miłości społecznej. Musi być na tyle silna Bogiem, czyli miłością wzajemną wszystkich, którzy ją tworzą, że potrafi pozostać ostoją człowieka wśród niszczycielskich prądów i bolesnych doświadczeń"

Jan Paweł II

„Jan Paweł II – papież rodziny”– pod takim hasłem obchodzony był  w tym roku XII Dzień Papieski. Z tej okazji 17 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez panią Barbarę Pawłowicz i pana Tomasza Lesner. Uczniowie klas IV – VI zaprosili nas do kawiarni, gdzie mogliśmy wysłuchać wspomnień przyjaciół  Karola Wojtyły, przypomnieć sobie fragmenty papieskiego pontyfikatu, skosztować sławnych kremówek i posłuchać pięknych pieśni: „Wadowice – moje miasto” i „Barki”. Chwile spędzone na tej pięknej akademii wywołały na twarzach zebranych zarówno  uśmiech, jak  i wzruszenie. Był to czas zadumy i pięknych wspomnień, które pozostaną w naszych sercach na długo.