Archiwum - Aktualności

21 listopada 2012 15:50

BIWAK KASZUBSKI W PUCKU

W dniach 16-17 listopada 2012 roku grupa kaszubska z naszej szkoły pojechała wraz z opiekunami na dwudniowy biwak do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku. Pierwszego dnia wszyscy sprawdzaliśmy swoją  orientację w terenie bawiąc się w tropicieli. Zabawa ta wszystkim bardzo się podobała zwłaszcza, że trzeba było odszukiwać na wcześniej wyznaczonej trasie wszystkie ukryte do wykonania zadania. Zadania zostały przez uczestników poprawnie zrealizowane około godziny 19.00. Wówczas mogliśmy dumnie wrócić do szkoły na zasłużoną kolację i nocleg.

Kolejny dzień biwakowania okazał się również interesujący zwłaszcza podczas oglądania ciekawych eksponatów z życia dawnych Kaszubów tj. ich narzędzi pracy, strojów, dekoracji mieszkań. Poznaliśmy dawne zawody, których dzisiaj już nie ma na wsiach ani w miastach. To wszystko urządzone jest w Muzeum Ziemi Puckiej. Odwiedziliśmy także nabrzeże portowe gdzie widzieliśmy pomnik generała Józefa Hallera oraz pamiątkowy słupek z charakterystycznym  pierścieniem, który został wrzucony do morza Bałtyckiego na pamiątkę zaślubin Polski z morzem.

Późnym popołudniem odbyło się spotkanie z malarką, która wykonuje prace plastyczne na szkle. Po pamiątkowej sesji zdjęciowej wsiedliśmy do autobusu aby pojechać do naszych domów. Dziękujemy organizatorom za tyle wrażeń.

Przeczytano: 441 razy. Wydrukuj|Do góry