05 listopada 2013 17:20

Pierwsze kroki w telewizji TTM

- Uwaga, zaczynamy! Jeszcze raz, ale teraz domknij bardziej drzwi. Załóż nogę na nogę i delikatnie ją machaj.

- Masz go w planie ogólnym, dobra zaczynamy!

To nie jakieś ćwiczenia kondycyjne tylko malutki fragment wskazówek filmowców z telewizji TTM, które usłyszeli uczniowie z naszej szkoły 30 października 2013r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej    w Wejherowie.

Wzięliśmy udział w nagraniu scenki rodzajowej do piosenki Tomasza Fopki „Na mòjim laptopie”, nasza sztuka nosi tytuł „Kaszëbsczi biznes”. Główne role w niej odegrali: Mama – Weronika Lieske, Tata – Marcin Grön, Jônk – Patryk Chojnacki, Klara – Ania Szymikowska, Gita – Aleksandra  Grön, Anka – Adrianna Ceynowa.

Nasi koledzy podczas nagrań zachowywali się bardzo profesjonalnie, cierpliwie dostosowywali się do wszystkich wymagań. Panowie z telewizji TTM docenili walory aktorskie naszych kolegów i koleżanek i na koniec stwierdzili, że nagranie odbyło się bardzo sprawnie.

Kiedy program z udziałem naszych uczniów zobaczymy w telewizji to się jeszcze okaże, może już niedługo.

Pierwsze kroki w telewizji TTM