14 listopada 2013 20:24

Wycieczka klasy 3 do Wejherowa

W środę 30 października uczniowie klasy III wybrali się na wycieczkę do Wejherowa. Zwiedzanie rozpoczęli od wizyty na poczcie, gdzie opłacili rachunek za prąd. Z poczty udali się do kościoła klasztornego św. Anny, gdzie przewodnik opowiadał o ciekawych zabytkach, z których niewątpliwie najcenniejszym jest słynący łaskami obraz Matki Bożej Wejherowskiej Uzdrowicielki na Duszy i Ciele, pochodzący z II poł. XVII wieku. Koronowania Matki Boskiej i Dzieciątka Jezus dokonał bł. Jan Paweł II w 1999 roku. W kościele na ścianach umieszczone są dwie tablice w języku kaszubskim: modlitwa Ojcze Nasz oraz „Magnificat”. Równie cenne są podziemia klasztoru – będące zarazem cmentarzem. Składają się one z trzech krypt i pomieszczenia ekspozycyjnego, przedstawiającego historię rodu Wejherów. W kryptach pochowanych zostało 57 zakonników, Jakub Wejher z dwiema żonami i córkami oraz hrabia Piotr Jerzy Przebendowski z żoną Urszulą.

W Bibliotece im. Aleksandra Majakowskiego uczniowie zjedli drugie śniadanie. Zwiedzili wypożyczalnie książek dla dzieci i dla dorosłych. Byli w czytelni czasopism. Mieli możliwość posłuchać audiobooków. W magazynie zobaczyli w jaki sposób przechowuje się książki. Następnie autobusem MZK nr 1 pojechali do Rodzinnego Centrum Rozrywki Summer Baby, gdzie spędzili czas na wesołej zabawie.

Pragnę podziękować p. Bogumile Białk, p. Gabrieli Dominik oraz p. Lucynie Kramp, że własnymi samochodami zabrały dzieci do domu.

Barbara Zimolzak

Wycieczka klasy 3